Heroin

15. února 2009 v 0:51 |  Drogy
Heroin=HERÁK,HÁČKO,HORSE,SMACK,JUNK,HAPPYDUSTxDDD
Heroin je klasická tvrdá droga. Funguje podobně jako morfin, ale stačí pětkrát až desetkrát menší dávka. Heroin proniká do mozku lépe než morfin, působí prudčeji, ale jeho účinek je kratší. Při podání má náhlý nárazový účinek. Heroin (diacetylmorfin) se získává acetylováním z morfinové báze. Z 1 kg morfinu se získá asi 100 g heroinu. Heroin vypadá jako hnědý, někdy bílý prášek se slabou octovou vůní. Heroin se šňupá, vdechují se páry při zahřívání nebo se vpichuje do svalu nebo žíly. Prášek se s přidáním citrónové šťávy rozehřeje ve vodě na lžičce nad plamenem, přefiltruje přes vatu a injikuje. Běžná dávka bývá 10 mg čistého heroinu, účinek se projevuje od 2,5 mg. Smrtelná dávka je 50 - 70 mg, při kombinaci s alkoholem a jinými látkami ovlivňujícími dýchací centrum je ještě nižší. Bylo zjištěno, že ke komplexní závislosti dochází po deseti heroinových injekcích. Heroinismus se pokládá za nejtěžší toxikomanii.


Návykovost
Bylo zjištěno, že stačí deset heroinových injekcí, aby došlo ke kompletní závislosti. Kromě všech nebezpečí způsobovaných morfinem je zde ještě riziko přenosu nemocí sdílením stříkaček a jehel mezi závislými.No to je snad jasný...

Chemické složení
Acetylováním se z morfinové báze získává heroin (diacetylmorfin). Z 1kg morfinu se získá asi 100g heroinu. V řetězu prodejců každý řízne směs nějakým dalším svinstvem, aby zbylo taky na něho, a proto výsledná koncentrace dost kolísá (obvyklý obsah účinné látky býval v 70. letech asi 5%, dnes okolo 40%, u nás však až 80%). Z jednoho gramu heroinu se udělá asi 10 až 20 balíčků. Když je na černém trhu heroinu více, je směs bohatší a cena stejná. (Cena: dnes u nás i 800 Kč za gram)

Po požití
Heroin působí převážně na mozek. Každá dávka přináší člověku pocit uvolnění, uklidnění, což je právě ten okamžik, který člověk při problémech hledá. Neuvědomuje si v tu chvíli, že problémy, které ho zneklidňují, je potřeba řešit. Tím, že si dá dávku, problém oddálí a prohloubí. Droga mu je nevyřeší, ta mu je spíš přidělá. Problém narůstá až do okamžiku, kdy jej člověk není schopen sám řešit. A to je další důvod pro to, aby člověk tuhle bílou smrt nezkoušel...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kouřili ste někdy herák nebo ňáký opium?

Jo! 42.3% (11)
Ne! 57.7% (15)

Komentáře

1 shorty:_mc :D shorty:_mc :D | 6. září 2010 v 16:40 | Reagovat

ja si přídu zhulenej i když sem třeba tejden nehulil :D . jak to ?

2 Lola Lola | 6. prosince 2013 v 23:37 | Reagovat

No bud hulis tolik, ze thc v tobe jeste bude nekolik mesicu a nebo mas takovou radost ze zivota, ze se proste rad smejes a citis se omamen radosti))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama