Únor 2009

KFC

28. února 2009 v 16:34 Řekněte McDonaldovi a KFC s bohem!
Kdo by měl podporovat ňákýho strarýho dědka z Kentacky,kterej se vysmívá lidem,treří platí za jeho umělý kuřata!?

Můj blog

28. února 2009 v 1:29 | LolaZz
Prostě sem cpu to,co mám ráda nebo prostě to co chci aby tu bylonebo to čím vás chci ovlivnit.Tak jen abyste věděli je mi u prdele co tu má nebo nemá bejt...protě to tu je!1107!!777!
Hlavně doufám,že se vám tu bude líbit a moje články zajímat!944!!944!!944!!944!!944!


Acid House

28. února 2009 v 0:46 Filmy o drogách a násilí
ACID HOUSE je složen ze tří povídek:
MASAŘKA - Boab má fakt těžkej den; opustila ho holka, vyhodili ho z práce, vyloučili z fotbalového týmu a navíc je vyhozenej z bytu. Ještěže Bůh chodí do stejnýho baru jako on...
MĚKKEJŠ - Johnny je prostě "měkkejš"... Stará se o nevlastní dítě
své manželky, která klidně spí se sousedem. Když s ním přijde do jiného stavu, je to zase Johnny, který neumí říct ne...
ACID HOUSE - Narkoman Coco se při jednom drogovém tripu převtělí do těla
nově narozeného dítěte. Duše dítěte se zase dostane do Cocova těla. Coco si tak dudlá palec a novorozenec mluví na svou matku sprostě...

Irvin Welsh (autor scénáře kultovního filmu TRAINSPOTTING) ve svých povídkách zabývá klasickými, a přitom moderně pojatými tématy lásky a zrady, manželství a dětí, náboženství a víry v Boha. Každá za tří filmových epizod je samostatným celkem, i když se zde charaktery jednotlivých postav
překrývají Jedním z hlavních motivů celého filmu jsou (stejně tak jako v TRAINSPOTTINGU) drogy způsobující ztrátu kontroly nad promarněným a zdánlivě zbytečným životem. Film je velmi kvalitní sondou do
života anglické mládeže, a tím i celé anglické společnosti. Režisér Paul McGuigan byl v r. 1998 za tento film nominován na cenu
nejlepšího debutujícího režiséra na Filmovém festivalu v San Sebastian.

PCP(Fencyklidin)

28. února 2009 v 0:26 Drogy
Říká se mu ANDĚLSKÝ PRACH.V Americe PeaCe Pill(to je hustý!967!)

-při nízkých dávkách navozuje pocity euforie, sebedůvěry, vyrovnanosti

-při středních dávkách se projevují analgetické a anestetické účinky

-vysoké dávky způsobují křeče, ztrnulost případně úplnou ztrátu vědomí

Dlouhodobí uživatelé si stěžují na ztrátu paměti, problémy s řečí i s myšlením, deprese a ztrátu tělesné hmotnosti. Tyto příznaky mohou trvat až 1 rok.

McDonald

28. února 2009 v 0:15 | LolaZz |  Řekněte McDonaldovi a KFC s bohem!
Určitě víte,že do toho masa cpou různý sračky...jako třeba prošlý maso,který nestačili spotřebovat nebo,že tam sou možná kopyta,chrupavky,atd...a hlavně výroba jednoho hambáče je tak rychlá,že se tam může rychle přimotat něco,co tam vůbec být nemá...např: chemický přípravky na´úklid a o flusancích ani nemluvě!24!!2!

Prostě jednou sem se z toho strašně posrala,je to asi rok zpátky a od tý doby už nikdy žádný cheesburgery a hamburgery nebo jak se tomu řiká,prostě bych to nedala do huby i kdybych měla hlad a v okolí by nikde jinde neměli otevřeno!967!!967!!967!.

Fastfoody jako Mekáč a KFC bych nejradši zlikvidiva...víte co..kdyby to bylo levný,tak nic neřeknu,ale je to předražený a vůbec to nemá takovou hodnotu,prtože 1 burger nemá hodnotu ani 10 korun natož 20-cky!


žerte radši jahody!
.........Emoticônes et smileys pour sites et forums 8... jinak budete vypadat takhle: .............

...Po škole...

28. února 2009 v 0:01 Amatérská videa,ale supr ;-)
Libový videjko!901!Zabraňte testům na zvířatech!4

27. února 2009 v 10:47 | LolaZz |  STOP testům na zvířatech!


Je to fakt humus,co s těma zvířatama dělaj....my toho sice moc nenaděláme,ale můžeme se alespoň trochu snažit! A TO TAK:
-Nepodporovat ty svině jako třeba:
L'Oreal
Max Factor
Pantene
Old Spice
Taft
Palete
Dove
Vichy
a prací prášky:
Rex
Ariel
Somat
Persil
Palmex ..a další...

-jsou to zmrdi!A zasloužej si chcípnout,páč už zabili tolik zvířat,že si nezasloužej sami žít!Někdo by je měl taky stáhnout z kůže,aby viděli jaký to je!!

...ale abyste opravdu šli všem příkladem,to byste museli I Nekupovat žádné pravé kožešiny,nesměli byste ani nosit jakoukoliv kůži(protože ta je vždycky ze zvířat...tím pádem by ste si ani nesměli koupit kožený boty!)A nesměli byste jíst maso!

... a spoustu lidí si kupuje kožené boty,protože déle vydrží ... i boty které nosíme MY teenageři jako skate boty,které teď nosí hodně lidí sou z části vetšinou kožené... takže ale zatím můžeme aspoň začít kupovat kosmetiku testovanou na lidech!!!A TO:
Oriflame :)
Avon :)
Ives-Rocher :)

Ať si to testujou na sobě!Vždyť i Albert Hofmann
když testoval účinky LSD to testoval na sobě ;-) Jo,byl to frajer !1187!
Já už sem se taky rozhodla!Budu dělat všechno proto abych nepodporovala lidi,co takové testováni na zvířatech provádí!!!!

Zrovna dneska když jsem se dívala na ty videa proti testům na zvířatech a prohlížela ty otřesný fotky...Tak na mě zavolala máma:,,Pojď se najíst"..tak sem šla a ptám se:,,A co máme?"A máma řiká:,,Kuře a brambory!"A já tam vidim ten pekáč s tim kuřetem ne..vypadalo uplně stejně jako vždycky když ho máma dělá(a máma vařit umí:)) ..ale teď se mi fakt hnusilo...Já jen:,,Mami sory..ale dám si jen brambory"......to kuře mi fakt nechybělo..

Zabraňte testům na zvířatech!3

27. února 2009 v 10:47 STOP testům na zvířatech!


Zabraňte testům na zvířatech!2

27. února 2009 v 10:43 STOP testům na zvířatech!


Zabraňte testům na zvířatech!

27. února 2009 v 10:30 STOP testům na zvířatech!South Park

22. února 2009 v 16:37 | LolaZz

Oksek 13

17. února 2009 v 20:40 Filmy o drogách a násilíPaříž 2013. Město

je zdí rozděleno na ghetta, kde neplatí žádná pravidla ani žádné zákony. Mocnému gangu v Okrsku 13 se podařilo ukrást experimentální nukleární bombu. Damien, důstojník speciální policejní jednotky,

Leito, obyvatel okrsku 13, mají 24 hodin na to, aby nálož zneškodnili.
Human Traffic

15. února 2009 v 17:50 Filmy o drogách a násilí


Jo tenhle film je taky good,ale jediny co je blbý,že choděj na diskárny místo rychty!Ale jinak je to prdel


Pětadvacetiletý spisovatel a
režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film,který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu.Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu.

Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí.


Šalvěj Divotvorná

15. února 2009 v 15:49 Drogy


Kvetoucí šalvěj
Šalvěj divotvorná je víceletá rostlina dorůstající výšky jednoho metru s málo větvenou vzpřímenou lodyhou. Na stonku jsou vejčité 15 cm dlouhé listy s pilovitou čepelí. Rostlina kvete v prosinci 15 mm velkými, namodralými květy, které jsou sestaveny v chudých lichopřeslenech dlouhých 40 cm

Způsob užití, rizika, účinek

Žvýkání

Podle původního rituálu Mazatéků se listy žvýkají. Ze sežvýkaných listů se poté postupně uvolňuje tolik žádaná účinná látka salvinorin A. Tento způsob užití má své výhody i nevýhody: z rozžvýkaných listů se uvolňují látky postupně a přímo na ústní sliznici, kde začínají působit asi po 10 minutách a účinek trvá přibližně 1 - 3 hodiny; tento způsob užití je ale značně nepříjemný, protože šalvěj nemá zrovna nejlepší chuť a také účinky drogy nejsou tak silné. Doporučené dávky kolísají od pěti párů lístků (tj. deseti lístků) až ke 120 párům (ať už se jedná o lístky šalvěje či houbičky, Mazatékové je vždy počítají a přijímají v párech). Dávka 25 párů (50 lístků) je patrně průměrná, i když na ni člověk potřebuje velký keřík či několik malých, aby rostlinu zcela neoškubal. Protože lístky jsou různě veliké, je asi lepší měřit dávky váhově - 100 g listů by na psychedelický zážitek mělo plně postačit.
Někdy se rostlina rozdrtí, nechá vyluhovat ve vodě a pak přefiltruje. Mazatékové tradičně tuto rostlinu užívali bez jakýchkoliv problémů dlouhodobě. Indiáni využívali vizí vyvolaných touto šalvěji k tomu, aby mohli předpovídat budoucnost a zjistili, jak mají léčit nemocné.

Kouření


Salvinorin A - účinná látka obsažená v šalvěji divotvorné


Aneb způsob užívání "Západního světa". Tento způsob je pro organismus škodlivější (vlivem kouře, který jde do plic), nicméně se pro dosažení žádané euforie používá častěji - aktivní látky se do organismu zapojují okamžitě (30 - 60 sekund) a stav "zhulení" je mnohem silnější než u způsobu žvýkání čerstvých listů. Účinek mizí do 10 minut, kdy je možné užít další dávku. Usušené listy se mohou spolu s tabákem ubalit do cigarety (jointa), dát do vodní dýmky nebo bonga. Nejlepší je používat tryskový zapalovač, jelikož se nejvíce salvinorinu uvolňuje při teplotě, které se může dosáhnout pouze zapalovačem tryskovým (vyšší teplota).

Hlavní rizika užívání

Rizika užívání této drogy jsou spojena s obtížností odhadu množství účinné látky v aplikované dávce. To platí zejména pro užití kouřením, kdy účinky nastupují rychleji, jsou silnější a trvají kratší dobu než při orálním užití. Při aplikaci vysokých dávek jsou hlavním nebezpečím úrazy vyplývající ze zhoršené pohybové koordinace (dopravní nehody, pády z výšek apod.). Proto je vhodné, aby při aplikaci byla vedle užívajícího ještě další střízlivá osoba schopná v případě nevolnosti nebo problému včas zasáhnout a pomoci. V současné době neexistují informace o hospitalizacích v důsledku toxických účinků šalvěje divotvorné. Vědecké testy prokázaly, že účinná látka salvinorin A není návyková. Dalším kladným faktem je, že není možné se touto drogou předávkovat, protože množství potřebné k úplné toxikaci je fyzicky nestravitelné.

Dávka

Zdrojem psychoaktivních účinků Šalvěje divotvorné je bicyklický diterpen salvinorin A. Ten je součástí pryskyřice, která se tvoří pod žláznatými chloupky (trichomy) na listech. Pryskyřice obsahuje také další látky, např. salvinorin B, C, D, ty však nejsou psychoaktivní. Salvinorin A je selektivním inhibitorem kappa-opiodních receptorů a je zatím jediná látka působící na tyto receptory, která nepatří mezi alkaloidy.
Průměrná účinná dávka salvinorinu A se pohybuje v rozmezí 0,2 - 1,0 mg. Jedná se tedy o vysoce účinnou látku a z přírodních halucinogenů je zatím nejsilnější, který byl doposud objeven. Obsah salvinorinu A v usušených listech je asi 0,9 - 3,7 mg/g v závislosti na ročním období. Největší potence dosahují listy v letních měsících.

Účinek
Účinky v nízkých dávkách jsou zejména zvýšení vizuální představivosti, pocity empatie, záchvaty smíchu a narušení pohybové koordinace. Časté jsou také pocity, kdy uživatele 'něco' táhne do strany, změní se směr a síla gravitace, nebo tělo obklopí pevná neviditelná krusta.
Vysoké dávky jsou charakteristické prohloubením optických halucinací (až na hranici ztráty kontaktu s realitou a úplným pohlcením vizemi), cestováním časem, disociací (rozpuštěním) osobnosti, případně spirituálními zážitky. Účinek lze vzdáleně přirovnat k lucidním snům, kdy si uprostřed snu uvědomíte, že spíte a můžete pak sen sami ovládat.
V běžných dávkách jsou účinky téměř nezaměnitelné s jinými psychedeliky, jen při velmi malých dávkách je účinek srovnatelný s marihuanou.

Legalita a právo

V České republice nejsou k dispozici ověřené informace o rozšíření užívání šalvěje divotvorné (Salvia divinorum), a to ani v populačních skupinách s vyšší prevalencí užívání psychoaktivních látek (např. mezi návštěvníky tanečních akcí). Internetové zdroje vypovídají spíše o sporadicky se vyskytujících individuálních experimentech s touto rostlinou a jejími extrakty. Na výskyt užívání šalvěje divotvorné v ČR upozornil denní tisk v r. 2006; informace o užívání se médiích objevují opakovaně - podle některých zdrojů pozorují nárůst zájmu o šalvěj divotvornou lékárníci.
Šalvěj divotvorná ani hlavní účinná látka salvinorin A nejsou zařazeny na seznamy omamných a psychotropních látek podle mezinárodních úmluv OSN o kontrole drog. Některé státy v uplynulých letech již podřídily šalvěj divotvornou nebo salvinorin A systému kontroly podle svých právních řádů. Austrálie zařadila jak rostlinu, tak její hlavní účinnou látku na seznam nejpřísněji regulovaných drog v roce 2002, a učinila tak protiprávním její prodej i přechovávání. Z dalších států postupovaly obdobně Dánsko v roce 2003, Itálie v roce 2005, Švédsko a Belgie v roce 2006 a Německo v roce 2008.
Šalvěj divotvorná ani salvinorin A nejsou uvedeny mezi omamnými a psychotropními látkami zařazenými do příloh zákona o návykových látkách (zák. č. 167/1998 Sb.), platného v ČR. I přesto mohou být některé formy zacházení s touto psychoaktivní látkou - např. prodej či jiné způsoby rozšiřování - v ČR trestně postižitelné podle platných právních norem.
Ustanovení § 188a trestního zákona, postihující "šíření toxikomanie", se totiž vztahuje nejen na omamné a psychotropní látky uvedené v přílohách zákona o návykových látkách, ale na všechny látky "způsobilé nepříznivě ovlivnit psychiku člověka nebo jeho ovládací nebo rozpoznávací schopnosti nebo sociální chování". Tomu, kdo "zneužívání" takové látky "podněcuje nebo šíří", může být vyměřen trest odnětí svobody až na 3 roky nebo (pokud spáchá tento trestný čin např. prostřednictvím tisku či internetu) trest odnětí svobody v trvání 1 až 5 let. Z právního hlediska je v takových případech rozhodující prokázání úmyslu šířit či podněcovat užívání dané látky pro její psychoaktivní účinky.

šalvěj si můžete koupit přes internet!


LSD

15. února 2009 v 12:56 Drogy
-dekl,papír,trip atd..říká se tomu různě podle toho,jaký je na tom obrázek a tak...některým pejprům se řiká Hofmann(podle vynálezce LSD:)),Roling Stones:D,Cyklista a další...ale ať už se tomu říká jakkoli je nejvíc šílený,bláznivý vysmátý a nikdy nevíte co od toho máte čekat a možná proto je to tak lákavý :)))


Diethylamid kyseliny lysergové nebo také LSD je polosyntetická psychedelická droga. Má velmi intenzivní účinky i při velice nízkých nízkých dávkách (od 20 μg).Historie

LSD bylo poprvé syntetizováno Dr. Albertem Hofmannem v laboratořích švýcarské farmaceutické firmy Sandoz v Basileji již v roce 1938, účinky drogy ale Dr. Hofmann náhodou objevil až v roce 1943.
Do šedesátých let byly prováděny po celém světě rozsáhlé výzkumy jejích psychiatrických účinků. Bylo úspěšně používáno mj. jako psychoterapeutická pomůcka, v léčení depresí, schizofrenie, drogové závislosti a alkoholismu a dětského autismu. Brzy si jí také oblíbili někteří umělci (zdroj inspirace) nebo věřící (jako entheogen). Od toho byl už jen malý krok k získání si popularity mezi veřejností (zejména mezi příslušníky hnutí Hippies) a v důsledku jejího podávání bez odborného dohledu došlo k sérii nešťastných úmrtí a nehod. To vedlo v roce 1967 k prakticky celosvětovému zákazu LSD i ostatních psychedelik. Zajímavostí je že v komunistickém Československu bylo zakázáno jako poslední. Zde vedl výzkum Stanislav Grof.

Současný výzkum

Výzkum LSD je v současnosti ve světě vzácný a obvykle limitovaný pouze na testování na zvířatech. Ojedinělé výzkumy na lidech ale existují, například nedávný (2007) výzkum v Texasu prokázal že LSD může pomoci léčit těžší formy migrény. (Přípravky chemicky příbuzné LSD, např. methylsergid, se pro úlevu od migrén používaly již dříve.)

Užití a účinky

Účinky se případ od případu liší v závislosti na předchozích zkušenostech, momentální náladě i průběžném životním rozpoložení, aktuálním okolním prostředí a samozřejmě množství drogy. LSD se běžně užívá orálně, ve formě papírků napuštěných LSD (většinou rozměry 5x5 mm) či formě želatiny, tablety nebo krystalků Běžná dávka je 50μg-100μg. Obvykle se po dobu 8-14 hodin dostavují halucinace (Obvykle jen deformování existujících smyslových vjemů, ne vytváření nových. tzn - Osoba pod vlivem LSD neuvidí neexistující objekty když má otevřené oči.), iluze, vize, změna vnímání reality, odlišné prociťování emocí a času, častá je také smyslová synestezie, tedy prolínání smyslů (např pocit "vidění rukama" apod.) Tento stav se označuje jako psycholitický. Při vyšších dávkách (300-500+ μg) dochází také k dočasnému, ale úplnému odpoutání uvědomění od těla a ega (psychedelický stav).
Zážitky přitom mohou být jednoznačně pozitivní, ale i výrazně negativní. Často je uváděno zřetelné vnímání myšlenek zatlačených do podvědomí či nevědomí, právě toho se využívalo v psychoterapii. Mnoho uživatelů uvádí, že zážitek s LSD výrazně změnil jejich osobnost i vnímání světa. LSD má velmi malou toleranci do 3-7 dnů lze opakovat stejně intenzivní zážitek při stejné dávce. Fyzické účinky jsou zanedbatelné, vždy dochází k rozšíření zornic a obvykle k malému zvýšení teploty a tepu. Někdy může dojít i k jiným způsobeným silnou akutní autosugescí jako husí kůže, třas, slabá hyperglykémie, nechuť a podobně.

Nebezpečí plynoucí z užití
LSD nezpůsobuje žádný návyk a v čisté formě je naprosto netoxické (předávkování téměř není možné), jeho nebezpečí spočívá v možném nepochopení běžných nebezpečí nebo navození přímo hororových stavů které mohou vyústit i v sebevraždu. Ve vzácných případech po požití extrémně velkých dávek nečistého ("pouličního") LSD nebo u labilních osob může dojít k přechodným nebo trvalým psychickým poruchám. Všechna tato nebezpečí lze anulovat přítomností kvalifikovaného dozoru. Jelikož LSD není legální, neexistuje záruka kvality - LSD papírky mohou obsahovat nechtěné příměsi, nebo úplně jinou látku. Při užití LSD v těhotenství může dojít k poškození plodu.
Vážná zdravotní a psychická rizika mohou nastat při kombinaci LSD s některými jinými drogami nebo léky.

Mýty a fámy o LSD

Aneb jaká nebezpečí nehrozí.
 • LSD obsahuje toxický strychnin Tento nepravdivý výrok pravděpodobně vznikl z ojedinělé nehody kdy se dva lidé otrávili strychninem který jim byl prodám místo LSD.
 • LSD zůstává v těle navždy. Podle této fámy se LSD ukládá v těle do malých krystalků které při pozdějším uvolnění způsobují flashbacky. Příjemné i nepříjemné flashbacky sice po užití nastat můžou, ale LSD se rychle rozkládá při tělesné teplotě a tedy v těle nemůže dlouho zůstat.
 • LSD je možné vyrobit z určitého druhu piva. Tato fáma byla přes internet jednu dobu šířena jako vtip.
 • LSD může způsobit ztrátu základní motoriky a ztrátu návyků z dětství. Žádné takové případy nejsou dokumentovány. Tato teorie bývá často "podpořena" tím že LSD údajně přepaluje neuronové spoje, což není pravda.
 • LSD způsobuje poškození chromozomů. Byl prováděn pokus kdy těhotným opicím byla podána mnoho-tisícinásobná dávka LSD a mláďata se narodila mrtvá nebo postižená a z toho byl vyvozen tento závěr, pozdějšími výzkumy se ale ukázal jako mylný.

Chemie

LSD patří do rodiny ergolinových alkaloidů. Syntetizuje se reakcí kyseliny lysergové s diethylaminem. Kyselina lysergová se získává hydrolýzou ergotaminu který je v relativně velkém množství (cca 2% sušiny) obsažen v námelu. LSD je mírně zásaditá krystalická látka rozpustná ve vodě nebo lihu. Je velice nestabilní a rychle se rozpadá i při pokojové teplotě nebo na denním světle. Účinky LSD jsou vysvětlovány tím že aktivuje některé neuroreceptory mozkového hormonu serotoninu. Při běžných dávkách je aktivní pouze jeden určitý izomer této molekuly.

Soudobá produkce

Jelikož je účinné i při tak malých dávkách, LSD nikdy nebylo předmětem rozsáhlého narkobyznysu. Je ovšem poměrně náročné na syntézu a předpokládá se že ho vyrábí zkušení biochemici v plně vybavených laboratořích jen na několika místech na světě.

Legalita a právo

LSD je uvedeno v příloze zákona o návykových látkách (zák. č. 167/1998 Sb.) a jeho výroba, přechovávání nebo předávání jiné osobě bez povolení ministerstva zdravotnictví je tedy trestné

Z Wikipedií

Extáze(MDMA)

15. února 2009 v 12:33 Drogy
Extáze patří mezi syntetické (uměle připravené) drogy, která většinou vypadá jako neškodná pilulka či tobolka. Vyvolává velké stimulační účinky s nimiž je člověk schopen neustálé fyzické aktivity až do fyzického vyčerpání organismu. Účinná látka je tzv. MDMA neboli chemicky 3,4-methylendioxy-N-methylamfetamin.
Ve slangové mluvě bývá označována názvy jako éčko, koule, pilule či koláč,bombónek:),Vzhled/výroba/vlastnosti

Extáze se většinou prodává ve formě pilulek nebo kapslí pro snadné spolknutí. Tabletky které velikostně nepřekračují jeden centimetr. Díky potravinovým barvivům mívají různé barvy a díky novým lisům i různé tvary se známými motivy. V kapslích většinou bývá čistá MDMA. Původní výroba byla pouze jako prášek na hubnutí už v roce 1912, v 60. létech ji dokonce testovala americká armáda jako rychlou pomoc pro svoje vojáky. Veřejnost extázi znovuobjevila v 80. létech 20. století - v době rozvoje Hippies a House Parties. Během několika málo let se rozšířila jako velice účinný (leč zakázaný) stimulant.

Chemické složení

Plný chemický název je 3,4-methylendioxy-N-methylamfetamin. Zkráceně tedy MDMA. Běžná dávka se pohybuje mezi 80 - 150mg účinné látky. Maximální dávka v jedné pilulce by měla být 200mg, ale jsou známy i případy, kdy člověk požil několik dávek najednou bez vážnějších fyzických problémů. MDMA z krve filtrují játra a přes ledviny se látka dostává z těla močením, proto je nejběžnější močová zkouška, která i po deseti dnech může prokázat přítomnost drogy.

Účinky

Do hodiny po spolknutí se začnou projevovat účinky - člověk je odnesen do růžového světa, kde mu každý rozumí a vše mu hned jde, zvláště v seznamovacích vztazích - extáze totiž podporuje vnější citové vnímání. Z tohoto důvodu se extázi říká také droga lásky. Dále extáze podporuje fyzickou aktivitu - dostavuje se obrovské množství energie a to se musí nějak vyplýtvat - obyčejně tancem na rytmickou hudbu. Účinky jsou znatelné po dobu dvou až šesti hodin, následuje takzvaný dojezd - návrat do šedivého smutného světa, občas se mohou dostavit depresivní nálady a černé myšlenky. Z vědeckého hlediska je tlumen vegetativní nervový systém a to s sebou nese změny tepelné regulace a absence pocitu žízně. Proto je po odeznění účinku člověku zima a má pocit velké žízně. Dalším z nežádoucích efektů je neurotoxicita (poškození nervových buněk), která byla prokázána na zvířatech a na lidech se předpokládá obdobný efekt.

Závislost

Dlouhodobé časté užívání může vyústit v toxickou psychózu; pravidelní uživatelé MDMA také častěji sahají po silnějších stimulantech (pervitinu, kokainu), což je vcelku logický důsledek vyčerpání synapsí, na kterých MDMA účinkuje, ale závislost na extázi není přímo prokázána - je sice jasné že člověk v "šedivém světě" nevydrží dlouho, ale po vícero dávkách zasebou již člověka pěkné pocity omrzí, dostavují se deprese a tíživé pocity, ale do několika měsíců je daný jedinec celkově v pořádku. Nové studie dokonce ukazují, že je extáze méně škodlivá mozku než se předpokládalo, nicméně stále je to uměle připravená droga, a proto je důležité dodržovat několik pravidel při jejím užívání:
 • Častým pitím se dá předejít dehydrataci organismu a následnému selhání - člověk totiž žízeň nepociťuje, přesto pijte, i když nemáte žízeň, MDMA tyto pocity potlačuje. Pozor, při vypití mnoha litrů hypertonické tekutiny dojde k rozvratu iontového hospodářství organismu a může dojít ke kolapsovým stavům, proto se nedoporučuje pít minerálku nebo iontové nápoje. Důležité je také pít s mírou, neboť lidské tělo pod vlivem této drogy likviduje sůl mnohem pomaleji, a tak může být přílišné pití nebezpečné.
 • Oproti ostatním drogám ve své skupině je extáze látka s mírným průběhem (halucinace, etc.), přesto není od věci mít s sebou někoho v normálním stavu.
 • Kombinace extáze s jinými drogami jako alkohol, pervitin či LSD zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků. MDMA se ale většinou už při výrobě kombinuje s jinými látkami pro dosažení silnějšího efektu.
 • V nebezpečnosti je vědci řazena poměrně nízko (hodnotí se faktory psychologické závislosti a negativních sociálních dopadů), např. alkohol je v této tabulce na vyšší příčce.

nejkvalitnější koule jsou Lacosty,Eco,Otazníky


Z Wikipedií

Marihuana a Hašiš

15. února 2009 v 2:58 | lolaZz |  Marihuana je lék

MarihuanaRostlina Konopí setého


Jako marihuana je označována droga, která je složena z usušených a rozmělněných listů a vrchní rostlinné okvětní části konopí setého (Cannabis sativa), konopí indického (Cannabis indica) případně konopí rumištního (Cannabis ruderalis) s obsahem nad 0,3 % THC [(-)-trans-Δ9-tetrahydrocannabinol].
Slangově, zvláště pak jejími uživateli, bývá označována mnoha různými názvy jako tráva, ganja, hulení či "skaňour" (speciální odrůda pěstovaná jak indoor tak outdoor). Název marihuana je počeštěná verze španělského označení marijuana, které bylo použito i jako propagandistický prostředek boje proti pěstování a užívání konopí. Neutrální název je konopí. Označení marijánka je archaismus[1] a v současné době se příliš nepoužívá.Chemické složení

Zpravidla se obsah THC pohybuje od 0,01 % do 20 %. Záleží na tom, zda směs obsahuje pouze květy nebo i listy, které mají malý obsah THC. Při pěstování rostlin Sinsemilla, což jsou samostatně pěstované samičí rostliny, vzrůstá počet aktivních látek, které samčí rostliny jen snižují. Při delším skladování může marihuana zcela ztratit obsah THC, které zdegraduje (zoxiduje) na ostatní cannabinoidy, převážně na cannabidiol (CBD) a cannabinol (CBN), který se v konopí nevyskytuje, vzniká až po degradačním procesu. Marihuana však neobsahuje pouze THC, existuje mnoho set jiných cannabionidů a mnoho jich ještě nebylo objeveno. Mezi významnější patří cannabidiol (CBD). Čím větší procento CBD marihuana obsahuje, tím se zvětšuje stav tzv. "zkamenělosti" (angl. stoned) po intoxikaci. Oproti tomu THC způsobuje tzv. high, stav, kdy je člověk opojený (v rauši), ale necítí únavu a naopak se cítí odpočatý a plný energie.
Mezi další významné látky patří tetrahydrocannabivarin (THCV) a cannabichromem (CBC). U těchto látek však nebyl dokázán vliv na člověka. Tyto látky jsou součástí THC a CBD a jejich působení "umocňují". Nejvyšší naměřená hodnota byla u jedné z rostlin odrůdy Neville's Haze (druh: konopí seté), a to 32 %. Obecně je však na THC potentnější konopí indické.

Vzhled a vlastnosti


Marihuana


Marihuana pocházející z mírného podnebného pásma je po sklizni zelená, během sušení dostane barvu zelenou či tmavě zelenou; zažloutnutí marihuany způsobuje sušení na slunečním světle. Květenství a plod rostliny obsahuje velice málo pryskyřice, a proto je nelze slisovat do tabulek. Evropská marihuana obsahuje více listů než severoamerická, která je složena hlavně z plodících a kvetoucích konečků větví. Chemické složení evropské marihuany je mimořádně pestré, protože se zasévají semena pocházející z různých zeměpisných oblastí, jejichž výsledkem je marihuana různé kvality. Severoafrická marihuana je světle zelená, případně žlutá, je to nadrobno nasekaná rostlinná drť, která neobsahuje semena a stonkové části. Západoafrická a karibská marihuana je po sklizni zelená, během sušení však zhnědne. Je dobře lisovatelná díky vysokému obsahu pryskyřičných látek. Při zpracování se plodnaté a květnaté části rostliny rozdrtí, avšak semena - tmavohnědé barvy - jdou rozpoznat. Karibské přípravky jsou obvykle horší kvality, protože obsahují hodně stonkových částí. Středoafrická marihuana je podobná západoafrické. Jihoafrická marihuana je blíž k evropským produktům, jak z hlediska barvy, tak i z hlediska většího obsahu listů.
V Jižní Americe se vyrábí marihuana podobná karibské, tedy horší kvality, obsahující více vláknitých částí a méně pryskyřice.
Indická marihuana má tři běžné typy:
 • jedna z nich je hnědé barvy, je hodně lepkavá a je vyrobena z kvetoucích a plodnatých konců větví,
 • druhá je pak tmavě hnědá nebo tmavě zelená látka podobná té jihoafrické,
 • třetí typ je zelený, složený hlavně z listů.
Zvláštní je marihuanový přípravek vyráběný v jihovýchodní Asii z kvetoucích a plodnatých konečků větví, který se suší ve formě tyčinek zabalených do bambusových listů. Tyto asi 8 cm dlouhé tyčinky vážící zhruba 2 g jsou na černém trhu známy pod názvem Buddhova hůl (Buddha-stick).

Užívání


Smotaná cigareta marihuany (také joint)Kouření jointaSkleněnka


Marihuana se dá kouřit několika způsoby: - shot - na tento způsob užívání jsou potřeba dva lidi, jeden z nich si vloží marihuovanou cigaretu do úst opačným koncem, přiloží ruce k ústům aby udělal jako by tunel, druhý strčí pusu do tohoto tunelu a ten co má marihuanu v puse foukne a první jí vdechne. - Píšťala - Uživatel uchopí marihuanovou cigaretu oběma rukama které spojí, a sevře je mezi ně vloží marihuanové brko a vdechuje. - Vdechnutí - Kouření podobné jako cigarety, prostě vdechnout do pusy a pustit do plic, dlouho podržet a až pak vydechnout.
Obvykle se plní čistá nebo smíchaná s tabákem do cigaret, dýmek, či vodních dýmek a kouř a hořící látky se vdechuje. V Indii se marihuana (ganja) smíchaná s tabákem žvýká. Rovněž se může jíst (přidává se do koláčků) nebo se přepustí s máslem či olejem (marijánkové máslo). V Česku je velice populární mléko, které se několik hodin vaří s méně hodnotnými částmi rostliny.
Dávkování je značně individuální záležitostí, je velmi závislé na citlivosti jedince.
Joint je cigareta obsahující sušenou marihuanu s tabákem nebo bez tabáku, který funguje jako katalyzátor (pomáhá hoření; marihuana nedoutná). Množství marihuany v jointu se pohybuje podle zkušenosti, chuti a počtu kuřáků. Název pochází ze skutečnosti, že cigareta je sdílena několika kuřáky mezi sebou.
Blunt je marihuanový "doutník", kdy se místo papírku použije list tabáku, zpravidla z vysypaného doutníku. Tento způsob kouření je rozšíření hlavně v USA, odkud se začal v poslední době šířit do Evropy. V současné době je i u nás možné koupit předpřipravené tabákové listy s různymi příchutěmi, do kterých je možné ubalit ihned bez obtížného vysypávání doutníku. Blunt se zpravidla balí čistý, jako podpora hoření tady slouží tabákový list.
Bong je přenosná jednoduchá vodní dýmka. Při kouření je marihuana uložena v kotlíku a prochází přes vodní lázeň, takže se kouř ochladí a ve vodě zůstane podstatná část nečistot, takže je kouření méně škodlivé. Velikost bong se pohybuje od malých kapesních modelů a až po velké metrové obry. Některá bonga jsou navíc u náústku zúžená, takže je do nich možné vložit led, aby se kouř ještě více ochladil.
Skleněnka je malá skleněná trubička s takzvaným kotlem (rozšíření na konci), kam se nacpe marihuana, která se zapálí a vdechuje. Skleněnka bývá většinou dlouhá jako cigareta, ale existuje i ve spoustě provedení a barvách.
Šlukovka je většinou malá dřevěná dýmka se síťkou v kotli. Do kotle se sype čistá marihuana a princip kouření je totožný jako u skleněnky. U malých šlukovek se může stát to, že plamen prošlehne až do krku a nepříjemně popálí rty nebo jazyk.

Účinky

Účinky v případě kouření se dostavují do 10-ti minut, u silnějších vzorků i po pár sekundách, při delším zadržení kouře v plicích či přes kouření přes nějaký katalyzátor kouře (např. bongo) se účinek také dostaví o něco rychleji a tento účinek může přetrvávat 1-4 hodiny. Nízké dávky vedou k navození klidu a vzrůstajícího pocitu dobré pohody, doprovázené jakýmsi stavem zasněného uvolňování, pocitem hladu, zejména chuti na sladké. Změny ve smyslovém vnímání, živější vnímání zrakových, sluchových, čichových, hmatových a chuťových vjemů mohou být doprovázeny pronikavými změnami ve způsobu myšlení a jeho vyjadřování. Velmi se prohlubuje i prožitek z hudby. Při vyšších dávkách nastupuje takzvaná "vysmátost", kdy se uživatel směje všemu a sám vlastně neví proč. Někdy tyto záchvaty mohou trvat i desítky minut a nedají se zastavit. Po stavu euforie nastává stav, kdy člověk nemyslí vůbec na nic a jen kouká do prázdna nebo se mu chce spát. Uživatelé tento stav popisují jako velice příjemnou relaxaci, avšak mnoho dlouhodobějsích uzivatelů jej ani nevnímá. V případě, že se marihuana jí, nastupuje účinek později (hodina i více) a efekt trvá déle (dvanáct hodin i více). U dlouhodobých uživatelů je stav poklidnější a mizí vysmátost.
Kromě rekreačního užívání je konopí často využíváno i
pro své terapeutické efekty, které zahrnují zmírnění subjektivně nepříjemných symptomů u řady onemocnění nebo zmírnění vedlejších účinků řady léčiv. Mezi nepříjemné symptomy, které jsou různé konopné preparáty schopny zmírnit, patří nechutenství, deprese, křeče, bolesti kloubů, alergie a některé psychotické stavy. Odstranění nepříjemných symptomů je subjektivní pocit, který ještě nemusí automaticky znamenat odstranění příčiny zdravotních problémů - proto je tento způsob využití uveden odděleně od sekce zabývající se využitím konopí v oficiální medicíně.
U některých lidí droga vyvolává pouze slabý účinek, popřípadě ho nevyvolává vůbec. Kouření zvyšuje riziko bronchitidy a jiných plicních onemocnění. Pravidelní uživatelé bývají apatičtí a letargičtí, zanedbávají svou práci i osobní vztahy. Nebylo zatím jednoznačně prokázáno, zda výskyt psychických poruch - např. paranoie - souvisí bezprostředně s užíváním konopí, nebo naopak zda jedinci se sklony k psychickým poruchám vyhledávají konopí kvůli možným psychoterapeutickým účinkům. Zvyšuje a následně snižuje krevní tlak a zvyšuje tepovou frekvenci srdce. Existuje teorie, podle kterých u mužů snižuje plodnost, ale ta není všeobecně přijímána. Metabolické produkty rozkladu účinných látek obsažených v konopí se z těla vylučují jen velmi pomalu, mají tendenci se ukládat v tukové tkáni. Uživatelé mají často zarudlé oči a vyskytuje se i mírné koktání či zadrhávání při mluvení. Dosud není znám případ smrti z předávkování.

Návykovost

U marihuany byla dokumentována pouze návykovost psychická - znamená to, že si konzument nemůže vybudovat návyk jako např. u cigaret, kdy se při dlouhodobé abstinenci objevují fyziologické příznaky (svalové tiky, nervozita a další). Psychický návyk se projeví jen tím, že závislý má chuť na jointa. Tato závislost jde někdy přemoci vůlí. Zatím nebyl nalezen případ předávkování vedoucího ke smrti nebo trvalému zdravotnímu poškození: pocitu že už máte dost se totiž dá předejít tím, že prostě přestanete kouřit. Vyšší riziko předávkování hrozí u perorální aplikace, kde celková tělem přijatá dávka účinné látky vyžaduje delší dobu k zapůsobení, působí silněji než stejné množství inhalované a poté co se psychoaktivní účinky požitých konopných produktů dostaví už je nelze žádným jednoduchým způsobem zastavit, a je nutné počkat i několik hodin, než odezní. Není ale znám případ, kdy by předávkování produkty z konopí požitými v potravě způsobilo smrt nebo mělo trvalé zdravotní následky.

Rizika

Dle lékařských studií může kouření marihuany způsobit u mladých lidí takové poškození plic, které je typické pro starší lidi a navíc není léčitelné. Jedná se o rozedmu plic (plicní emfyzém). British Lung Foundation uvedla, že tři až čtyři cigarety marihuany denně poškodí plíce stejně jako dvacet tabákových cigaret.
Podle některých vědeckých studií marihuana působí proti rakovině a sama ji navíc nezpůsobuje, protože THC způsobí stárnutí buněk, které dříve zemřou, než by se změnily v nádorové. Nic to nemění na tom, že kouření může způsobit jiné nemoci.
Jedna zajímavá kompilace je kritická vůči výzkumům financovaných vládoua mimo jiné se v ní uvádí studie provedená Donaldem Tashkinem z David Geffen School of Medicine, Los Angeles na generaci hippies, která shledala, že ani ti nejtěžší kuřáci marihuany neměli zvýšený výskyt rakoviny plic, kuřáci tabáku měli naopak výskyt zvýšený výrazně, až 20x.

Prokazatelnost v organismu

Po vykouření jedné cigarety lze prokázat 40-50 % metabolitů THC v buněčných membránách po 4-8 dnech, 10-20 % drogy po 30 dnech a 1 % dokonce po 48-138 dnech. Při pravidelnějším užívání se neaktivní metabolity THC hromadí v organismu.Využití v medicíně
Uvažuje se o terapeutickém využití kanabinoidů jako antiemetik (léky proti zvracení). Byly vyvinuty látky bez euforizujících a halucinogenních účinků dronabinol a nabilon. Dronabinol (firemní název - Marinol) zvyšuje apetit a lze očekávat i antiemetický účinek. Další možné indikace kanabinoidů jsou glaukom - ke snížení nitroočního tlaku, k úlevě od bolesti u onkologických pacientů, v terminálním stádiu AIDS nebo při roztroušené skleróze. Uvažuje se i o využití konopí při léčbě depresí. Zatím není moc objektivních studií, jelikož marihuana je silně zpolitizovaná a lidé jsou často rozděleni na příznivce, kteří žádná rizika nevidí (nechtějí vidět), a odpůrce, kteří jsou silně proti kouření marihuany a neuznávají jiný názor.
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie


HAŠIŠ

-Skav,hash,čokoláda atd..

Pryskyřice z konopí. Buďto se sbírá "hlazením" rostlin. Na rukou se pak vytváří vrstva pryskyřice. Nebo se získává strojově extrakcí s tuky ve vařící vodě a krystalizací. Účiné látky jsou cannabinoly. Je to hnědavá až černá hmota. Čím tmavší tím horší z hlediska kvality prožitků. 1.5 cm dlouhý váleček o průměru asi 6 mm by mohl být 1 gram. Kromě pevné formy existuje hašišový olej, který je silnější. Účinek hašiše se projevuje nutkáním k naprostému klidu s příjemným sněním, zabarveným podle osobnosti. Čas a vztah k okolí je chápán zkresleně, depersonalizace, narušení myšlení (porušení toku asociací, jako by někdo bral myšlenky). Změny zrakového vnímání přecházejí v iluze a (bohaté barevné) pseudohalucinace, porucha prostorového vnímání. Je narušena kritika, dochází k podobnému jednání jako u marihuany. Smyslové vnímání má zvýšenou intenzitu, člověk vidí to, na co myslí. Záleží na výchozí náladě, dávce a okolí. Většinou se kouří. Do vodní dýmky se nasype až třetina gramu a na jeden dlouhýzátah se inhaluje. Účinek nastupuje velmi rychle, nejpozději do patnácti minut rauš, který trvá asi hodinu. Po třech hodinách se vytrácí. Dalším užitím je nadrobení do normálního tabáku a vytvoření jointu. Při ústním podání je třeba větší dávky. Například 2g. Kvůli nepříjemné chuti se rozmíchává v jogurtu, nebo v kapučínu. Nástup účinnků je pozvolnější, ale trvá déle. Účinky hašiše jsou 5 až 8 krát silnější, než u marihuany. Kromě běžných negativních efektů spojených s jeho kouřením (rakovina plic, hrtanu, jazyka, apod.) nejsou známy negativní dopady na zdraví. Může se vyskytnout nevolnost a zvracení. Není zkřížená tolerance s halucinogeny. Lze kombinovat i s alkoholem, účinky se posilují. Hašiš zesiluje účinky hypnotik, sedativ, ale i budivých aminů. Pro přerušení rauše lze použít trankvilizéry, barbituráty i kávu.


Perníková věž

15. února 2009 v 1:37 Filmy o drogách a násilí

Jakub, kterému zahynula životní láska Věra, je přesvědčen, že za její smrt je odpovědný "boss"oblastního podsvětí přezdívaný "Pexeso". Mladík, neustále zápasící s drogovou závislostí
, si opatří zbraň a
rozhodne se smrt dívky pomstít. Shodou okolností získá Jakub pozvánku na zahajovací večírek Pexesova nočního klubu ZOO a rozhodne se, že svou pomstu uskuteční právě tam. Jeho vtipný a stále "sjetý" kamarád Radek opatří pro tu příležitost
kradené auto. Přestřelka v klubu končí jinak, než si Jakub představoval, a také pátrání po viníkovi Věřiny smrti končí překvapivě. Jakub odjíždí do míst, kde trávil bezstarostné dětství se svou láskou a příběh spěje k osudovému rozuzlení.


Heroin

15. února 2009 v 0:51 Drogy
Heroin=HERÁK,HÁČKO,HORSE,SMACK,JUNK,HAPPYDUSTxDDD
Heroin je klasická tvrdá droga. Funguje podobně jako morfin, ale stačí pětkrát až desetkrát menší dávka. Heroin proniká do mozku lépe než morfin, působí prudčeji, ale jeho účinek je kratší. Při podání má náhlý nárazový účinek. Heroin (diacetylmorfin) se získává acetylováním z morfinové báze. Z 1 kg morfinu se získá asi 100 g heroinu. Heroin vypadá jako hnědý, někdy bílý prášek se slabou octovou vůní. Heroin se šňupá, vdechují se páry při zahřívání nebo se vpichuje do svalu nebo žíly. Prášek se s přidáním citrónové šťávy rozehřeje ve vodě na lžičce nad plamenem, přefiltruje přes vatu a injikuje. Běžná dávka bývá 10 mg čistého heroinu, účinek se projevuje od 2,5 mg. Smrtelná dávka je 50 - 70 mg, při kombinaci s alkoholem a jinými látkami ovlivňujícími dýchací centrum je ještě nižší. Bylo zjištěno, že ke komplexní závislosti dochází po deseti heroinových injekcích. Heroinismus se pokládá za nejtěžší toxikomanii.


Návykovost
Bylo zjištěno, že stačí deset heroinových injekcí, aby došlo ke kompletní závislosti. Kromě všech nebezpečí způsobovaných morfinem je zde ještě riziko přenosu nemocí sdílením stříkaček a jehel mezi závislými.No to je snad jasný...

Chemické složení
Acetylováním se z morfinové báze získává heroin (diacetylmorfin). Z 1kg morfinu se získá asi 100g heroinu. V řetězu prodejců každý řízne směs nějakým dalším svinstvem, aby zbylo taky na něho, a proto výsledná koncentrace dost kolísá (obvyklý obsah účinné látky býval v 70. letech asi 5%, dnes okolo 40%, u nás však až 80%). Z jednoho gramu heroinu se udělá asi 10 až 20 balíčků. Když je na černém trhu heroinu více, je směs bohatší a cena stejná. (Cena: dnes u nás i 800 Kč za gram)

Po požití
Heroin působí převážně na mozek. Každá dávka přináší člověku pocit uvolnění, uklidnění, což je právě ten okamžik, který člověk při problémech hledá. Neuvědomuje si v tu chvíli, že problémy, které ho zneklidňují, je potřeba řešit. Tím, že si dá dávku, problém oddálí a prohloubí. Droga mu je nevyřeší, ta mu je spíš přidělá. Problém narůstá až do okamžiku, kdy jej člověk není schopen sám řešit. A to je další důvod pro to, aby člověk tuhle bílou smrt nezkoušel...